W czym pomoże Ci architekt wnętrz? Dlaczego warto zlecić projekt wnętrza specjaliście?

by Małgorzata

Przeglądając czasopisma o wnętrzach, możesz odnieść wrażenie, że zaprojektowanie wnętrza domu jest bardzo łatwe, jednak ten proces jest nieco bardziej skomplikowany i złożony. Dlatego zlecenie projektu wnętrza doświadczonemu architektowi pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, a także jest bardziej prawdopodobne, że osiągniesz pożądany efekt.
Ponadto, jeśli pomieszczenie wymagające projektu ma swoje własne cechy, takie jak niestandardowy układ, dobry projekt będzie mógł zrobić tylko specjalista. Co więcej, architekt wnętrz pomoże Ci zaoszczędzić czas poświęcony na przemyślenie projektu, a także w dość krótkim czasie dostarczy Ci kilka gotowych rozwiązań, biorąc pod uwagę twoje życzenia.

Jak przebiega współpraca z architektem wnętrz?

Przede wszystkim architekt wnętrz bada lokalizację węzłów inżynierskich i przemyśla lokalizację mebli, a także innych elementów wyposażenia wnętrz. Praktyka i wiedza pozwalają architektom łączyć różne kolory i materiały w najlepszy z możliwych sposobów. Mimo tego że architekt podaje zalecenia dotyczące zakupu niektórych elementów dekoracji i wnętrz, to właśnie Ty podejmujesz ostateczną decyzję o zakupie.

Poza tym architekt nadzoruje wdrażanie pomysłów projektowych na wszystkich etapach remontu. On nie tylko tworzy projekt, ale także zarządza nim w ciągu całego procesu realizacji: od układania płytek i instalowania gniazd elektrycznych po wieszanie zasłon. Musisz tylko uzgodnić swoją wizję i zatwierdzić projekt, a następnie uzyskać w pełni gotowe do życia „wnętrze marzenia”. Reasumując współpracę z architektem wnętrz, jak Architekt wnętrz Warszawa – Kael, można wyróżnić następujące zalety:

1. Czas to pieniądz.

Jeśli zdecydowałeś się na samodzielne wyposażenie domu, to bądź gotów poświęcić swój czas na poszukiwanie niezbędnych materiałów, elementów wystroju i mebli. Jednocześnie nie jest faktem, że po przejściu dziesiątek sklepów kupisz towar z zyskiem i znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz. Architekt wnętrz pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Ponadto specjaliści od projektowania nieustannie poszukują oryginalnych rzeczy, wygodnych mebli i stylowych wykończeń. Dlatego o wiele szybciej i skuteczniej będą mogli znaleźć to, co chciałbyś zobaczyć w domu. Wiele z nich ma również karty rabatowe i bonusowe, które pozwalają kupować produkty wnętrzarskie w najlepszych cenach.

2. Wizualizacja 3D.

Etap obejmuje opracowanie trójwymiarowych obrazów wnętrza pokoju, które są wykonywane pod określonym kątem i przy najkorzystniejszym oświetleniu. Wizualizacja 3D to rodzaj gotowego projektu, który otrzymamy na samym końcu remontu, dlatego niezwykle ważne jest, aby go zobaczyć przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Na tym etapie można wprowadzić wszelkie zmiany bez szkody finansowej dla gospodarza. Jakościowe wykonanie wizualizacji jest możliwe tylko przez profesjonalnego architekta, który zna wszystkie niuanse projektowania i aranżacji wnętrz.

3. Funkcjonalne rozwiązywanie problemów.

Połączenie wygody i estetyki jest głównym zadaniem wnętrza. Jednak samodzielne łączenie tych elementów w jednym pomieszczeniu jest bardzo problematyczne. Jest to szczególnie niewygodne w małych mieszkaniach i studiach. Specjalistyczna wiedza i profesjonalne umiejętności pozwalają architektowi wnętrz wyposażyć najbardziej niestandardowe pokoje i znaleźć wyjście ze złożonych sytuacji stylistycznych.

4. Integralność projektu.

Bardzo trudno jest osiągnąć harmonię w połączeniu wszystkich elementów wystroju, mebli i akcesoriów. Często miękkiego narożnika nie łączy się z modną szafą, a zakupiony żyrandol może zepsuć całą kompozycję stylistyczną. Architekt wnętrz zapewni Ci artystyczną, profesjonalną wizję przyszłego wnętrza, a także stworzy poczucie harmonii w stylistycznym wystroju pokoju.

Zlecenie projektu wnętrza specjaliście jest kluczem do udanego remontu przy minimalnych kosztach. Dlatego jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości projekt, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojego mieszkania, skorzystaj z usług profesjonalnych architektów i ciesz się oryginalnym, przytulnym i funkcjonalnym wnętrzem, w którym wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach.

Zobacz także: